TKA kulturní agentura Rožnov pod Radhoštěm program na květen 2021.

Neděle 9. května od 15:00 • hudební altán v městském parku

Den matek
T klub – kulturní agentura pod záštitou místostarosty Jana Kučery zve všechny maminky, babičky a prababičky k nedělní procházce.
Zastavte se u hudebního altánu v parku, kde vás čeká gratulace v podobě malého sladkého dárečku.
Více informací: https://www.tka.cz/program/2021/05/den-matek

Ve čtvrtek 13. května v 19:00 • stream z hudebního klubu Vrátnice
Band of Heysek
Brněnská kapela Band of Heysek je parta muzikantů, kteří skládají a hrají vlastní živočišné, blues načichlé, syrově špinavé písně. A na pódiích to dokáží pěkně roztočit. Koncert proběhne v rámci cyklu Blues & Jazz Notes.
Kapela vznikla v roce 2015. Všichni tři muzikanti se znají velmi dlouho a velmi dobře z různých brněnských kapel. Jejich nultý koncert na festivalu Eurotrialog v Mikulově se natolik líbil, že jednak dostali pozvání i na další ročník, ale také nabídku na předskakování slavných TheSmokie v Ostravě (2015). Od té doby koncertují v klubech a na festivalech zejména v Čechách, ale i Polsku, Bosně a Slovensku včetně věhlasného BluesAlive (2017) či předskakování TheAnimals v brněnském SONO centru (2018).

Debutové album SHOVEL & MATTOCK (IndiesScope 9/2017) získalo velmi pochvalné recenze a otevřelo tím kapele brány klubů a festivalů. Na jaře 2019 nahráli v Orlických horách v dřevité atmosféře roubené chalupy své druhé album I’M GLAD I MET YOU (IndiesScope 9/2019) a množství materiálu si dokonce řeklo o vydaní na vinylovém 2LP. Na tomto albu se velkou měrou podílel také bosenský klávesový virtuoz Omer Blentić, který se pravidelně ke kapele připojuje při speciálních koncertech, turné nebo nahrávání.

Na podzim roku 2018 doprovázeli trojici bluesmanů z Mississippi na česko-polském miniturné se zastávkou i na šumperském BluesAlive. V létě 2019 naopak zamířili se svým koncertním setem na jejich domovský festival v USA North Mississippi Hill Country Picnic.

Ke sledování streamu vstupenku nepotřebujete. Zakoupením libovolného počtu vstupenek v hodnotě 100 Kč však můžete podpořit konání tohoto koncertu. Jsou k dispozici už teď a také měsíc po streamu, který bude dostupný jako záznam.

Více informací: https://www.tka.cz/program/2021/05/band-of-heysek-stream-koncertu-bj

V pátek 21. a v sobotu 22. května • Masarykovo náměstí
Rožnovský jarmark
Pokud to aktuální situace dovolí proběhne jarmark na rožnovském náměstí dle aktuálně platných hygienických nařízení.
Aktuální informace: https://www.tka.cz/jarmark

Ve středu 26. a ve čtvrtek 27. května
Jeden svět 2021
Jestliže to aktuální situace dovolí, budou se návštěvníci a návštěvnice regionálních festivalů moci těšit na živé projekce, které proběhnou v souladu s aktuálně platnými hygienickými nařízeními.
Pokud situace tyto projekce neumožní, proběhne festival pouze online od 10. května do 6. června na platformě Jeden svět online.
Více aktuálních informací: https://www.tka.cz/program/2021/05/jeden-svet-2021

V pondělí 31. května v 19:00 • stream z kostela Všech svatých
Barbora Garzinová& Ensemble stream
Doba streamovaných koncertů dala vzniknout novému rožnovskému složení ENSEMBLE STREAM  a uvést zdejším fanouškům barokního zpěvu mezzosopranistku BARBORU GARZINOVOU jejíž působnost sahá na prkna Národního divadla v Brně. Její přirozený projev a jižanský šmrnc podtrhe ne zcela obvyklé seskupení nástrojů pro zvolený repertoár. V rukou Mariana Friedla ( kontrabas, percuse), Alžběty Hlavicové ( hoboj, zobcové flétny), Aleny Čípové (violoncello, percuse), Anežky Tkáčové (cimbál) a také loutnisty Marka Kubáta zazní skladby GuliaCacciniho, Stefana Landiho, Claudia Monteverdiho, Juana Hidalga, Daria Castela a Sebastiana leCamuse. Příjemným překvapením bude zvuk české háčkové harfy, na kterou zahraje sama Bára Garzinová. O muzikantech a zajímavostech některých nástrojů vám během koncertu pár slov poví Alena Čípová. Užijte si příjemný poslech skladeb z per méně známých autorů, které vás obohatí a potěší na duši.

Ke sledování streamu vstupenku nepotřebujete. Zakoupením libovolného počtu vstupenek v hodnotě 150 Kč však můžete podpořit konání tohoto koncertu.
Více zde: https://www.tka.cz/program/2021/05/barbora-garzinova-ensemble-stream

PODCASTY • https://www.tka.cz/podcasty

Úterý 4. května
Sebastián Kitzberger
Se Sebastiánem Kitzbergerem, rožnovským uměleckým sklářem o užitém i volném designu, inspiračních zdrojích a tvorbě mimo velká umělecká centra.

Úterý 11. května
Marcela Holubcová
Rozhovor o tom, kterak odhodlání překonávat překážky a touha hrát divadlo, mohou člověku bez hereckého vzdělání otevřít cestu až před filmové kamery a plnit si tak své sny. Příjemný poslech přeje Zbyněk Terner.

Úterý 18. května
Rožnovská alternativní hudební scéna – díl čtvrtý
„Píšu texty, které vytrysknou ze silných emocí, mívám je možná až moc jasné a čitelné, ale s chutí si je zařvu.“ K poslechu rozhovoru s hudebnicí a textařkou Lenkou „Leniou“ Fiedlerovou zve autor pořadu Ctib.

Úterý 25. května
Liselotte Rokyta
Fenomenální hráčka na Panovu flétnu s holandskou krví v žilách, žijící ve Lhotce pod Ondřejníkem, koncertující po celém světě. S Liselotte Rokyta, sklenkou vína a spolu s vámi se od mikrofonu těší Alena Čípová.

Čtvrtek 1. dubna až neděle 16. května 2021
Výstava • Jak se žilo před 100 lety
Výstava představuje významné osobnosti, společenské dění a život v Rožnově pod Radhoštěm a okolí zachycené okem fotoaparátu. Na Masarykově náměstí jsou vystaveny „kabinetky“ – portréty členů obecního zastupitelstva a význačných osobností z roku 1876. Objeveny byly v měděném tubusu v makovici věže kostela Všech svatých při rekonstrukci v roce 2007, následně do věže vráceny a doplněny o soudobé materiály.

Na výlepových plochách si můžete prohlédnout další dobová témata jako spolky, divadlo, hudba, průmysl, řemesla, práce na poli a další. Nechybí ani pohled na lázeňskou promenádu, portrét sourozenců Jaroňkových a záběry z Masarykova náměstí.

Výstava, kterou pořádá T klub – kulturní agentura a Valašské muzeum v přírodě je volně přístupná. Panely na Masarykově náměstí budou k vidění do 16. května. Fotografie na výlepových plochách budou postupně mizet pod novými plakáty, jak se bude oživovat kulturní a společenské dění. Všechny vystavené fotografie jsou ze sbírek Valašského muzea v přírodě.

Více zde: https://www.tka.cz/program/2021/04/jak-se-zilo-pred-100-lety

Čtvrtek 1. dubna až pondělí 28. června 2021 • Galerie Na Radnici
Výstava • Berounští fotorici– sport
Volné sdružení fotografů z Berouna a okolí, které vzniklo v roce 2001 okolo Jiřího Semráda. Za první členy se dají považovat Jiří Semrád a Jan Šroubek, k nim se posléze přidali Vít Vojtíšek a Vladimír Kasl. Ti také prvně spolu vystavili svá díla v Galerii U Radnice v Berouně v červnu 2002. Později se přidávali další milovníci fotografie nejen z Berounska. Dnes Berounští fotorici mají členy i z Prahy, Rožnova pod Radhoštěm, Ostrova u Karlových Varů a dalších míst. K jejím členům patří i taková legenda české fotografie, jako je František Dostál či ředitelka Czech PhotoVeronika Souralová. Berounští fotorici mají dnes 22 aktivních členů, kteří se pravidelně každé dva měsíce scházejí na klubovém setkání.

Více zde: https://www.tka.cz/program/2021/04/berounsti-fotorici-sport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *