Program TKA – kulturní agentury Rožnov pod Radhoštěm na listopad 2011.

Ve středu 10. 11. v 19:00 • Brillovka, velký sál.
Dobrý večer se swingem.
První z cyklu pohodových klubových pořadů se zajímavými hosty jimiž Vás bude provázet Zbyněk Terner. Premiérově bude hostem Jan Smigmator swingový zpěvák a také moderátor Českého rozhlasu Dvojka, na jehož vlnách vysílá společně se zpěvačkou Dashou svůj autorský hudební pořad Klub Evergreen zaměřený na propagaci Velkého amerického zpěvníku, jazzu, swingu, evergreenů a především pak jeho interpretů. Zaměřuje se jak na hudební historii, tak na žhavou současnost. V loňském roce mu vyšla nová deska na níž se autorsky podílel druhý host Darek Neumann, brněnský bluesman svéráz, který představí svou desku jazzových standardů kouzelně otextovaných Ester Kočičkovou.Klavírní doprovod Jiří Zabystrzan.
Přijďte si užít spoustu dobré muziky a povídání nejen o swingu – prostě dobrý večer.
Vstupné s místenkou 250 Kč. Předprodej od 12. 10. 2021 od 8:30 v kanceláři T klubu, TIC nebo online.
Více informací: https://www.tka.cz/program/2021/11/dobry-vecer-se-swingem

Ve čtvrtek 11. 11. v 18:00 • Základní umělecká škola, sál.
Violoncello dvou generací / Trio pražské konzervatoře.
Petr Nouzovský – violoncello, Adam Klánský – violoncello, Josef Matěj Švec – violoncello.
Na počátku umělecké dráhy každého hudebníka je důležitá příležitost. Příležitost a připravenost podpořená pílí a talentem dává možnost pro naplnění snu o dráze hudebníka. V programu Violoncello dvou generací představím studenty z mé třídy na Pražské konzervatoři.
Vstupné v předprodeji: 140 Kč, v den akce a na místě: 190 Kč. Držitelé Rožnovské seniorské karty: 110 Kč.
Víceinformací: https://www.tka.cz/program/2021/11/violoncello-dvou-generaci-trio-prazske-konzervatore

V sobotu 13. 11. od 20:00 • hudební klub Vrátnice.
ThePau (PL), Bibione (Praha).
ThePau, neboli Paulina, má svojí kapelu v telefonu a krom něj si bohatě vystačí jen s kytarou a mikrofonem. Riot girl DIY punk 21. století. Pochopili jste, jedná se o jednočlenný projekt polské písničkářky. Aktivně koncertuje po Evropě, v Česku má už celkem početnou obec přízňyvkyň a příznivců. A jaká je její hudba? Občas víc křik než zpěv, rozskřípaná kytara à la SonicYouth, místy až tanečně našláplé podklady, texty co se ničím nemažou.
Ostré slunce, písek, moře, hromady lidí nebo prázdniny trávené s rodiči. Oblíbené letovisko poskytlo název i nové pražské kapele – dívčímu „boybandu“ Bibione. Trojice hudebnic Maggie, Kristýna a Kristýna se dala dohromady před dvěma lety. Temně špinavá kytara, bublající basa, strojové bicí a místy agresivní hrdelní řev, nad tím vším sarkasmus v textech – to jsou poznávací znaky Bibione.
Koncert patří do cyklu „Ženy v hudbě“, který finančně podpořilo Ministerstvo kultury.
Vstupné v předprodeji 120 Kč v den koncertu 150 Kč. Předprodej od 12. 10. 2021 v kanceláři T klubu, TIC nebo online.
Více informací: https://www.tka.cz/program/2021/11/the-pau-pl-bibione-praha

V pondělí 15. 11. v 15:30 • kino Panorama.
Talkshow Ivo Šmoldas a hosté.
Zveme Vás na zábavný pořad filozofa, básníka, kulturního publicisty a scenáristy PhDr. Ivo Šmoldase. Hosté pořadu: sexuolog a lékař MUDr. Radim Uzel, nejlepší imitátor a bavič Petr Jablonský.
Mluvené slovo doplní ojedinělý úkaz na slovenské hudební scéně – pop operní duo La Strada ve složení Peter Ďurovec a Zoltán Nikó.
Vstupenky zdarma jsou k dispozici v kanceláři T klubu – kulturní agentury nebo v TIC Rožnov p. R. od 25. 10. maximálně 2ks/os.Počet míst je omezen.
Více informací: https://www.tka.cz/program/2021/11/talkshow-ivo-smoldas-a-hoste

V úterý 16. 11. v 19:00 • hudební klub Vrátnice.
KLUB CESTOVATELŮ • Zuzana Klímková: Sv(j)et kolem.
Nejdřív byla jen čára na mapě. Žádný propracovaný plán, jen směr a chuť vidět svět. Za 3 roky jsme ji proměnili v desítky tisíc kilometrů, neuvěřitelná dobrodružství a mnohá setkání s lidskými osudy. Snadno jsme přivykli kočovnému životu a stali se závislými na nedotknutelné volnosti a lehkosti bytí, které přináší kolo s pěti brašnami.Přednáška je pořádána na podporu denního stacionáře pro lidi s poruchou autistického spektra Naděje. 80% příjmu ze vstupného půjde na podporu denního stacionáře. Zakoupením vstupenky tedy přispějete 80 Kč na jeho provoz.Více informací: https://www.tka.cz/program/2021/11/zuzana-klimkova-svjet-kolem

V sobotu 20. 11. ve 20:00 • hudební klub Vrátnice.
Zrní – přesunutý koncert z roku 2020.
Bouře připomínající koncert nebo taky koncert připomínající bouři. Zrní, čtyři Honzové a jeden Ondřej, hudba proplétající sny a totální dřeň hudby. Melodičnost běsnící energie, texty letící jinam.
Koncert byl přesunutý kvůli epidemii Covid. Vstupenky na původní termín zůstávají v platnosti. Úprava sálu je na stání.
Vstupné (na stání): předprodej 300 Kč, v den akce 350 Kč. Předprodej v sídle T klubu, TIC nebo online.
Více informací: https://www.tka.cz/program/2021/11/zrni-presunuty-koncert-z-2020

Ve středu 24. 11. v 19:00 • hudební klub Vrátnice.
Alf Carlsson / Jiří KotačaQuartet.
Trumpetista Jiří Kotača poznal švédského kytaristu Alfa Carlssona  při studiích v Nizozemsku a k založení kapely pozvali dva velmi talentované slovenské hráče, bubeníka Kristiána Kuruce a kontrabasistu Petera Kormana. Mezinárodní formace hraje Kotačovy i Carlssonovy autorské skladby a inspiruje se více či méně také moravským, slovenským a především skandinávským folklorem. Album dostalo název Journeys, protože kolem cest – za hudbou, za poznáním i do nitra duší – se život nejen této kapely točí především.
Akce probíhá v rámci cyklu koncertů Blues & Jazz notes, který během roku 2021 představí v klubu Vrátnice hudebníky žánrů blues a jazz. Tuto série pěti eventů podpořilo finanční dotací Ministerstvo kultury.
Vstupné na sezení s místenkou 250 Kč. Předprodej od 12. 10. 2021 (8:30) v kanceláři T klubu, TIC  nebo online.
Více informací: https://www.tka.cz/program/2021/11/alf-carlsson-jiri-kotaca-quartet

V pátek 26. 11. od 16:30 • Masarykovo náměstí.
Rozsvícení vánočního stromu.
Město Rožnov pod Radhoštěm ve spolupráci s T klubem – kulturní agenturou a Střediskem volného času Vás zvou na další setkání u příležitosti Rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí.
Vánoční tvořivou dílnu můžete navštívit od 16:00 do 17:30 hodin ve vestibulu městského úřadu.
Pošta pro Ježíška, kde mohou děti odevzdat svá napsaná přání a odeslat naší Andělskou poštou, bude připravena před budovou radnice.
A ten největší dárek najdete díky tomu, že přijdete a strávíte společně krásný předvánoční čas.
Více informací: https://www.tka.cz/program/2021/11/rozsviceni-vanocniho-stromu

V sobotu 27. 11. v 19:00 • Janíkova stodola.
Veselé Velikonoce.
Řekne-li se kultovní francouzská komedie, nemůže ve výčtu chybět titul Veselé velikonoce. Slavná divadelní hra, která získala svou proslulost i díky filmovému zpracování, ve kterém exceluje Jean-Paul Belmondo.
Věčný příběh nenapravitelného zmatkářeStéphana, který se odhodlá tajně podvést svou manželku Sophii. Ta ho jednou přistihne ve společnosti půvabné dívky a Stéphane ji bez váhání představí jako svou dceru. V té chvíli začne zamotávání se do vlastních lží, skrývání a nečekaných překvapení.
Veselé Velikonoce jsou skvostnou situační komedií, která vychází z nejlepších tradic slapstickových komedií a grotesky.Jedná se o českou divadelní premiéru.
Hrají: Stéphane – Martin Hofmann, Sophie – Michaela Badinková, Julie – Eliška Hanušová, Marlene – Monika Zoubková, Fabienne – Jelena Juklová, Walter – Jiří Wohanka, Fréderic – Filip Cíl.
Vstupné s místenkou, přízemí: 510 Kč, balkon: 490 Kč. Prodej v T klubu, v TIC nebo online od 26. 10. od 8:30 hodin.
Více informací: https://www.tka.cz/program/2021/11/vesele-velikonoce

Od 1. října 2021 do 4. ledna 2022 • galerie Na radnici.
VÝSTAVA • Malba / Sklo / Design.
Výstava prací studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí na chodbách rožnovské radnice.
Více o výstavě: https://www.tka.cz/program/2021/10/malba-sklo-design

 PODCASTY • https://www.tka.cz/podcasty.
Každé úterý vychází nový díl podcastové série Téčko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *