Beseda PhDr. Dagmar Hájkové na téma TGM v české paměti

Beseda se uskutečnila v neděli 15. března 2026 v Rožnově pod Radhoštěm ve velkém sále Společenského domu a navázala na výstavu TGM, prezentovanou na Masarykově náměstí.

Besedu ve Společenském domě uvedl ředitel T-klubu v Rožnově pod Radhoštěm Mgr. Jakub Sobotka.

„Už třetím rokem si připomínáme různá výročí výstavou na náměstí. V letošním roce představuje tato výstava stopu, kterou Masaryk zanechal v české společnosti.  Mým cílem bylo získat na tuto výstavu také tajemnou obálku s poselstvím TGM, která byla otevřena na podzim v roce 2025. Při pátrání jsem narazil na paní doktorku Dagmar Hájkovou, která byla přítomna u otevírání tajemné obálky a souhlasila s tím, že přijede do Rožnova besedovat o této události.“

Přednáška PhDr. Dagmar Hájkové byla nejen zajímavá nahlédnutím do posledního období života prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, také objevná o dosud neznámé poznatky o prezidentu Masarykovi a také obrazovými materiály, které bylo možné během besedy shlédnout.

Respektovaná historička PhDr. Dagmar Hájková byla osobně přítomna při otevírání tajemné obálky s posledními slovy Tomáše Garrigua Masaryka a je také znalkyní Masarykovy rodiny. Účastníci besedy tak měli příležitost dozvědět se řadu nových a zajímavých faktů.

S obsahem tajemné obálky se mohou Rožnované seznámit na panelech výstavy TGM v Rožnově na Masarykově náměstí až do 31. března 2026.

Text a foto © Richard Sobotka

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *