Jazzmenu odstartoval hudební lahůdkou

Koncertem zpěvačky z kalifornského Monterey Allison Wheeler byl 16.září v Rožnově p/R zahájen sedmý ročník festivalu Jazzmenu, který pořádá zpěvák a producent Zbyněk Terner ve spolupráci s Tklubem kulturní agenturou.

Mladá všestranná zpěvačka se silným zaměřením na iprovizaci sestavila svůj program jak z osvědčených standardů, tak z vlastní tvorby přiklánějící se k modernímu pojetí jazzu. Kapela pod vedením pianisty Daniela Bulatkina s vynikajícím kontrabasistou Tomášem Bartošem a rodákem z nedaleké obce Zašová Petrem Nohavicou na bicí, rozhodně neplnila funkci pouze doprovodnou a sklidila nejednu ovaci vyprodaného klubu Vrátnice.

Festival pokračuje 30. září, koncertem mladé rakousko-české formace Purple is the Color, která je bez přehánění aktuálně jednou z nejperspektivnějších středoevropských kapel. V roce 2018 dosáhla ocenění absolutního vítěze Central European Jazz Competition.

„Ohromují svým moderním zvukem, který vychází z bohaté tradice jazzového kvarteta a zároveň odráží vlivy lidové, klasické i populární hudby. Purple is the Color představí své druhé album s názvem EPIC!“ dodává Zbyněk Terner.

V říjnu pak festival pokračuje 14.10. koncertem brněnské gipsyswingové kapely Django jet a velkým finale bude 27.10. vystoupení nigerijské zpěvačky žijící v Londýně Bee Bakare jejíž tvorba nese odkaz Lauryn Hill či Tracy Chapman.

Zbyněk Terner, 603 972 859

www.tka.cz/jazzmenu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *